Probiotika

Civilizační nemoci - probiotika

Narogesin®

Probiotika jsou obecně látky, zlepšující fungování střevních mikroorganizmů. A když si k tomu přidáme, že už dlouho se hovoří o střevě jako o „mozku“ imunity, tak probiotika budou důležitá. Složení mikroflóry střevní totiž nepřímo zvyšuje či naopak snižuje úroveň naší obranyschopnosti. Ale také ovlivňuje kupř. základní vlastnosti organizmu, tedy správné vyprazdňování stolice, což je základ detoxikace.

Probiotika se rozdělují na pasivní, což jsou hlavně známé laktobakterie, těch je několik tisícovek a jejich význam se občas přehání. Na tomto místě si můžeme říci, že jsou citlivé ke změnám prostředí, takže je kupř. ve „velkém“ ničí žaludeční kyselina.

Důležitější jsou probiotika aktivní, to je ten hlavní nástroj zlepšení bakteriálního složení střeva a tedy zvýšení / zvyšování naší obranyschopnosti. Napomáhají také hojení, do určité míry brání nežádoucím enzymatickým procesům, také tím, že brání tvorbě jedovatých zplodin. Jsou to bifidobakterie a třeba Enterococcus faecium. Bohužel je také ničí žaludeční kyselina.

Zároveň s probiotiky, ale přitom vlastně vedle nich stojí Narogesin®. Byl isolován ze střevní flóry novorozence v 50-tých letech minulého století v Arménii. To jsou fakta. Důležitější však jsou jeho vlastnosti ohledně kolonizace střeva a jeho pozitivního ovlivňování mikrostřevního prostředí. Rozuměj posilování imunity. Přežije žaludeční kyselinu i určitou fázi toxického prostředí střeva, které zároveň pozitivně ovlivňuje.

Je to tak trochu jako Mercedes mezi běžnými automobily.

Se správnou výživou a při dodávce správných potravinových doplňku, v tom také antioxidantů, tvoří ten správný koktejl ke zvyšování naší obranyschopnosti.

To jsou mé osobní zkušenosti, ale také lidí spolupracujících se mnou mnoho let, ale i lidí, kteří se připojili nedávno.

 

                                       6/2022   MUDr. Jiří Holečko