Co jsou to vlastně antioxidanty?

Civilizační nemoci - Co jsou to vlastně antioxidanty?

Skloňují se ve všech pádech, mažou se na obličejovou pokožku, vtírají se do vlasů… Co vlastně umějí? Jsou to látky likvidující v našem organizmu vše škodlivé, tedy nejen ty škodliviny, které si vyrábíme sami. Klasickým případem jsou zplodiny hoření tabáku. Tedy kuřák není ohrožen jenom rakovinou plic, ale s výrazně zvýšeným procentem pravděpodobnosti  je ohrožen vznikem jakéhokoliv zhoubného nádoru. Programově si totiž kuřák  oslabuje antioxidační bariéru.

A protože antioxidanty „brání“ také vzniku aterosklerozy (zužování cév) máme tedy odpověď na otázku, proč u kuřáků vzniká také častěji infarkt srdce a mozku.

Zásadní kapitolou o úloze antioxidantů v organizmu jsou otázky o vzniku a rozvoji civilizačních nemocí v užším slova smyslu. Mám na mysli vředovou chorobu tlustého střeva, Crohnovu nemoc, kloubní revmatismus, záněty štítné žlázy, lupenku, ekzémy, roztroušenou sklerózu, diabetes mellitus I.typu, myasthenii, lupus erytematodes a další jednotky. Spojuje je také (zdůrazňuji také) nedostatek antioxidantů.

Patří sem také problematika vzniku a boje s metlou lidstva, totiž s rakovinou.

Dušičkové počasí vede ale hlavně k virózám. Postiženy bývají hlavně horní cesty dýchací. Sem patří nos a vedlejší dutiny, hltan s mandlemi a středouším, hrtan s průduškami a dýchací trubice (trachea). Pakliže se jedná o lehká virová onemocnění, jsou doprovázena zahleněním, kašlem, vykašláváním, bolestí hlavy a dutin, záněty středouší. Často vyústí v zánět mandlí, končí na hlasivkách či průduškách nebo suchým dráždivým kašlem. Nechci se zabývat podáváním antibiotik, ale někdy jsou nezbytná. Nechci se zabývat prevencí, ale ta je nezbytná vždy. Chtěl bych na tomto místě dát několik rad jak se zachovat při akutním stadiu, a také co dělat aktuálně pro prevenci.

Já osobně za dobrou prevenci považuji vitamin C spolu se zinkem, denně  po 15 hodině. (Vitamin C Plus Nutrilite {ono „Plus“ znamená přídavek antioxidantů} a Biologický Zinek). Pakliže se pohybujete v blízkosti někoho, kdo vyloženě prská, potom vitamin C 2 tablety, biologický zinek 2 kapsle.

U právě probíhajících příznaků virózy je možné vzít vitamin C každé 4 hodiny a vynikající zkušenosti jsou s užitím koncentrovaných antioxidantů. Největší kapacitu v tomto směru mají antioxidanty z Double X Nutrilite.

Takový příklad léčby při akutní viroze by mohl vypadat takto: 1 tbl antioxidantu ráno, za 2 hodiny 1tbl vitaminu C, v poledne 1 tbl antioxidantu, za 2 hodiny 1 tbl vitaminu C, za další 4 hodiny 1 tbl vitaminu C a ještě jedenou vitamin C podle potřeby zopakovat. To vše po 2-3 dny. Proti očekávanému překyselení žaludku je vhodná Vitar soda 2 tbl na noc, případně i vícekrát denně, vždy mezi jídly. Při virózách s průjmy doporučuji navíc ještě 3x denně 4-6 tbl živočišného uhlí (rozdrtit nebo rozkousat). Samozřejmostí je dostatek tekutin (voda – nejlépe filtrovaná, čaje – nejlépe z této vody, ale ne ovocné čaje).

Pacient
Pacient
Read More
V pondělí 29.10. jsem prodělal virózu. Přes den jsem byl bez nálady, chvílemi až nepříjemný. V 19 hodin se mi spustila rýma, doslova mi „teklo“ z nosu a z očí. Vzal jsem antioxidant z Double X (1 tbl) a za 2 hodiny 2 tbl Vitamin C Plus. Ve 23 hodiny rýma ustala, šel jsem spát, ráno jsem se vzbudil, normálně jsem dýchal nosem a v práci jsem se „doslova“ asi 3x vysmrkal. Viróza však nebyla zázračně zlikvidovaná, to je síla prevence.